Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoce ve světě > Francie

Vánoce ve světě

Francie

Vánoční čas nastává ve Francii stejně jako u nás o Adventu. I zde se o každé neděli zapálí jedna svíčka, která zde symbolizuje znovuzrození. A i zde se po dobu Adventu otvírají okénka adventního kalendáře. Každé okénko však obsahuje větu z evangelia.

Francouzi stejně jako američané mají rádi bohatou výzdobu, jak interiérů, tak exteriérů. Francouzi také zdobí vánoční stromeček. Nejčastěji to bývá jedlička.

K vánocům ve Francii neodmyslitelně patří i trhy. Jedná se o prodej v dřevěných stáncích, kde se prodávají dekorace, hračky, svíčky a podobně.

Mezi tradiční pokrmy štědrovečerní hostiny patří vánoční krůta a tzv. vánoční poleno. Jedná se o dezert polévaný čokoládou ve tvaru polínka, ve výjimečných případech se může jednat i o zmrzlinu.

Dárky ve Francii nosí Pere Noël. Je to v podstatě Santa Klaus jen s jiným jménem. Ten dárky ukládá pod stromek, nebo na krb.

Štědrý večer je zakončen bohoslužbou.

25. prosince Francouzi zvou na oběd, na kterém nechybí ústřice, šneci, žabí stehýnka, krocan plněný kaštanovou nádivkou a drahé ovoce do svých domů bezdomovce, chudé, sirotky a dokonce i vězně.

Tři králové jsou svátkem dětí a maminky jim na tento den pečou dort, ve kterém je zapečena malá figurka. A který je zdobený papírovou figurkou. Které z dětí najde figurku skrývající se v dortě , stává se králem hry.

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2021 Novorocenky CZ | Cookies