Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoce ve světě > Austrálie

Vánoce ve světě

Austrálie

V době vánoc v Austrálii vrcholí léto a tak jsou tamní děti ošizené o zimní radovánky. Zato se můžou koupat a užívat si letních prázdnin. Díky časovému rozdílu se v Austrálii začínají slavit vánoce o proti naší zemi o 11 hodin dříve. V Austrálii se nachází mnoho národnostních menšin a tak se nedá mluvit o klasických Australských vánocích. Každá rodina dodržuje tradice své země. Převažuje zde však Britská menšina a tak na štedrý večer převládají zvyky z Británie.

Vánoční hostina se odehráva převážně pod širým nebem. Stomeček bývá v květináči, nebo umělý a k výzdobě slouží barevné balonky, větvičky ze stromů, jmelí, slaměné ozdoby a především vánoční pohlednice. Snad každý Australan sbírá vánoční pohlednice. Dokonce se pořádají i závody o to, kdo jich víc dostane.

K večeři se jako dezert podává teplý švestkový nakyp s ořechy a rozinkami polévaný vaječným koňakem. Vánoční menu zde může sestávat z mořských plodů, krocana, kachny, kuřete, těstovin, pestrých salátu, zmrzliny, koláčů a dalších. Všude ale převládají přeslazené moučníky a skoro v žádné domacnosti nechybí meloun.

Dárky nosí z 24. na 25. prosince ježíšek, ale poslední roky se rozmáha i Santa Claus.

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2021 Novorocenky CZ | Cookies