Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoce ve světě > Argentina

Vánoce ve světě

Argentina

Na druhé polovině zeměkoule, tudíž v Argentině, se slaví vánoce 6. ledna. Což je zde období léta. To znamená, že se lidé pohybují převážně v klimatizovaném prostředí a snaží se ochladit hlavně studenými nápoji. Přesto i tady se zdobí vánoční stromečky. Nejedná se sice o jehličnany jak je známe u nás, ale o různé stále zelené stromy, které se zdobí chomáčky bavlny, která se nachází v tomto čase na stromech v lese. Tyto chomáčky mají připomínat sníh.

Štědrovečerní večeře se servíruje venku u stolů zdobených převážně pavím peřím. Pečený páv bývá podáván jako hlavní menu večeře. Často se na svátečním stole objevuje i pečené sele. Na stole nechybí ani spousta exotického ovoce a především spousta chlazených nápojů.

Dárky zde naděluje kůň Magi. Pro něho se večer před štědrým dnem připravuje před dveře do domu miska s vodou a pár stébel sena. To proto, aby na své pouti za ježíškem, netrpěl hlady a žízní. Samotné dárky se pak nadělují do vyčištěných bot, které si děti připravují večer před štědrým dnem pod stromeček, nebo vedle postele.

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2021 Novorocenky CZ | Cookies