Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Výběr vánočního stromečku

Vánoční stromeček živý nebo umělý či snad radši žádný?

Každý na to má jiný názor a já se Vám pokusím vysvětlit, zda je živý stromeček to pravé do Vašich domácností jako dominanta vánoční výzdoby.   Myslíte si, že když si pořídíte umělý stromeček chráníte tak životní prostředí? Pokud ano, tak jste na velkém omylu. Stromky pro vánoční trh se neřežou v lese, ale na plantážích, kde jsou pro tento účel vysazené a pokud si myslíte, že když ho nekoupíte, tak z něj vyroste velký strom, tak to je také omyl. Když se nebudou prodávat stromky, tak pěstitel na tom místě nenechá vyrůst les, ale stejně bude pěstovat něco jiného, třeba okrasné stromky na prodej. Je to jako byste si řekli, že nebudete kupovat salát, ten se také pěstuje, aby se sklidil a prodal do obchodů.

Z druhého pohledu je nutné se podívat na umělý stromeček, z čeho se asi tak vyrábí? Vyrábí se z umělé hmoty a ta se vyrábí z ropy, a to zrovna ekologické není. A množství spotřebované energie na výrobu umělého stromečku také není zanedbatelné. Takže je na Vás zvážit to, co je opravdu „ekologické“.

Důležité je si uvědomit, co se s vánočním stromečkem stane po Vánocích. Jeho příběh po Třech králích, kdy se stromečky zpravidla odstrojují, nekončí a je na nás, abychom ho i dále využili a neskončil tak v popelnici na skládce. Jsou dvě základní možnosti. Stromeček je biomasa a dá se využít ve spalovnách pro výrobu tepla anebo ho zkompostovat.  Jeden malý stromek samozřejmě nic neznamená, ale když se posbírají z celého města je to již několik tun biomasy a ta své využití již má.

Zkuste se zamyslet a třeba i Vy najít vlastní využití pro stromeček po Vánocích.

Co říci závěrem, nebojte se pořídit živý vánoční stromeček a vychutnat si tak vánoční atmosféru, kdy Vám domov provoní vůně jehličí … Tak voní pravé Vánoce :-)

PS: lesní vůně ve spreji Vám toto nenahradí… A nezapoměňte poslat vánoční přání všem známím!

Přeji krásné Vánoce Petr Šístek

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2021 Novorocenky CZ | Cookies